تفاوت های رنگ اکریلیک و رنگ روغنی

آیا شما از نقاشی خانه جدید و یا خانه در حال بازسازی خود هیجان زده اید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ اگر از خود می پرسید که بهترین نوع رنگ چه نوع رنگی است ، باید بیشتر بخوانید. با وجود مارک ها و رنگ های بسیار زیاد در رنگ ها ، می تواند آرام و گیج کننده باشد. کیفیت رنگ تفاوت زیادی در ظاهر فضای داخلی ایجاد می کند و فرد باید عاقلانه انتخاب کند.
سه نوع اصلی رنگ روغن ، لاتکس و اکریلیک است که در بازار موجود است. از میان این سه ، شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما از نظر ویژگی هایی که ارائه می دهد بهترین است. رنگ های اکریلیک روی تمام سطوح قابل اجرا هستند در حالی که رنگ روغنی یا آلکیدی ممکن است درخشش بیشتری داشته باشد. اینها یک محیط عالی برای کار در فضای داخلی شما هستند و هر دو دارای موافقان و مخالفان خود هستند. اگر تفاوت بین این دو را درک کنید ، می تواند به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند و می توانید کیفیت رنگ مناسب خانه خود را انتخاب کنید.
رنگ های اکریلیک از محبوب ترین رنگها هستند که برای رنگ آمیزی داخلی استفاده می شوند. جلوه ای عالی دارند. همچنین ، خیلی زود خشک می شوند از این رو کمی سفت هستند. ممکن است به همین دلیل کار بر روی مناطق بزرگ دشوار باشد و بنابراین اکریلیک ها برای فضاهای خیلی وسیع ترجیح داده نمی شوند.

رنگ اکریلیک

رنگ اکریلیک مشتقی از رنگ لاتکس پایه آب است که کاملاً از رزین های اکریلیک تشکیل شده است. رنگ اکریلیک یک پوشش محافظ در رنگبندی متنوع برای دیوارها می باشد و پس از کیورینگ به سرعت یک سطح ضد آب تشکیل می دهد. رنگ اکریلیک به آسانی رنگ لاتکس پایه آب پاکسازی می شود و همانند رنگ روغنی بادوام و مقاوم است.
رنگ اکریلیک با یک لایه پوشش ، به طیف گسترده ای از سطوح (با فرض اینکه به درستی آماده سازی شده باشند) مانند چوب ، پلاستیک ، فلزات و سنگ می چسبد. رنگ اکریلیک بسیار کشسان است ، قابلیت انبساط و انقباض دارد. با سالم نگه داشتن سطح و مقاومت در برابر رطوبت ، از لایه برداری سطوح جلوگیری می کند. رنگ اکریلیک همچنین در برابر کپک مقاوم است و دارای غشای سطحی قابل تنفس بوده و باعث می شود رطوبت بدون تاول زدن فیلم رنگ یا از بین رفتن چسبندگی آن از بافت رنگ خارج شود.
رنگ اکریلیک از ماندگاری رنگ بسیار خوبی برخوردار است و مقاومت بهتری در برابر نور خورشید و عناصر نسبت به رنگ روغن دارد. همچنین براقیت خود را طولانی تر از رنگ روغنی نگه می دارد.
رنگ های اکریلیک در برابر گرما، سرما و شرایط شدید آب و هوایی مقاومت بیشتری دارند و برای هر دو فضای داخلی و همچنین نمای بیرونی یک خانه یا هر فضای بیرونی انتخاب ارجح است.رنگ اکریلیک سریعتر از رنگ روغن و در عرض 2 ساعت خشک می شود و اجازه می دهد تا لایه دوم را 4-6 ساعت بعد استفاده کنید. بوی کمتری نسبت به رنگ روغن دارد و استفاده از آن را در فضاهای بسته آسان تر می کند و در دمای پایین تا 35 فارنهایت کاربرد دارد.
رنگ اکریلیک در مقایسه با رنگهای دیگر دارای چند اشکال است. رنگ اکریلیک کمی رد قلم مو را نشان می دهد. برای کاهش این اثر به مواد افزودنی رنگ مانند نرم کننده ها نیاز است.
اشکال اصلی رنگ اکریلیک در صورت اعمال بر روی لایه های قبلی با پایه روغنی رخ می دهد. خاصیت ارتجاعی رنگ اکریلیک می تواند تمایل به شل شدن رنگهای زیرین و ایجاد لایه برداری و آسیب به چوب داشته باشد. عمدتا در خانه های قدیمی شایع است ، لایه های رنگ روغن برداشته نشده باید به جای رنگ اکریلیک با رنگ روغن رنگ آمیزی شوند.
رنگ اکریلیک در مقایسه با بیشتر رنگهای پایه آب و لاتکس موجود در بازار و رنگهای روغنی ، از حفاظت و ماندگاری بالاتری در برابر رنگ برخوردار است. رنگ اکریلیک ، همراه با یک آغازگر مناسب ، برای دیوارها و اکثر کارهای رنگ آمیزی ، به ویژه در فضای باز ، بسیار توصیه می شود.

رنگ روغنی در مقابل رنگ اکریلیک

رنگ های آلکیدی روغنی هستند و به همین دلیل جلای نفیسی به سطوح می بخشد. اما ، بسیار سمی هستند و بنابراین باید از تماس نزدیک جلوگیری کرد. حتی بخرات حاصل از تبخیر حلال در رنگ روغنی بسیار مضر هستند. یکی از بهترین ویژگی های رنگ ها ی روغنی این است که در صورت رنگ آمیزی یک سطح بزرگ بهتر ترکیب می شوند و بنابراین برای یک پوشش بزرگ ترجیح داده می شوند.
قبل از رنگ آمیزی خانه ، انتخاب کیفیت در مورد رنگ ، تصمیم مهمی است. برای دستیابی به بهترین نتیجه نقاشی می توانید با ما تماس بگیرید و ما بیش از این خوشحال خواهیم شد که به سوالات شما در مورد انواع نقاشی بپردازیم ، اینکه چگونه بهترین را برای فضای داخلی و خارجی خانه خود انتخاب کنید.
 

لست متد ارائه دهنده برترین راه حل های امنیتی و تجهیزات فروشگاهی