بام های سبز یا روف گاردن ها به باغ‌هایی گفته می‌شود که در بالای خانه‌ها، ساختمان‌های اداری، و بسیاری از سازه‌های دیگر … کاشته می شوند. روف گاردن یک لایه محافظ ایجاد می کند که هزینه انرژی مورد نیاز برای گرم کردن و خنک کردن ساختمان زیر را کاهش می دهد. روف گاردن ها همچنین به عنوان فیلتر هوا عمل می کنند و با جذب دی‌اکسید کربن، اکسیژن آزاد می‌کنند و هر چقدر فضای سبز بیشتری روی سقف‌ها ایجاد کنیم، میزان جذب CO2 بیشتر خواهد شد و باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و گرم شدن بیشتر زمین می شوند. شاید مهم‌تر از همه، آن‌ها حس زیبایی طبیعی را به چشم‌انداز اضافه می‌کنند.

پس از طراحی و ساخت روف گاردن باید دقت داشت که به نگهداری، آبیاری صحیح و تعمیرات آن نیز به خوبی و درستی پرداخته شود.

انتخاب نوع گیاهی که کاشته می شود اهمیت دارد مهم است زیرا ممکن است گیاه در فضاهایی ناخواسته رشد کنند و گسترده گردند در مکان هایی مانند لوله های زهکشی، ناودان ها، سنگریزه ها و دودکش ها رشد بی رویه گیاهان دیده شده است. نکته مهم اینست باید انواع گیاهان در روف گاردن جابجا گردند و نیازی به حذف آنها نیست.

مسئله با اهمیت دیگر در نگهداری روف گاردن آبیاری صحیح است طوری که به رشد گیاهان صدمه وارد نشود و از طرفی برای ساختمان مشکلی ایجاد ننماید. یک روف گاردن گسترده ممکن است با  بارش طبیعی آبیاری لازم را دریافت نماید و نیاز به آب دیگری نداشته باشد. از طرفی دیگر، بام‌های سبز فشرده معمولاً باید منبع آب اضافی داشته باشند خصوصاً در سقف‌هایی با شیب تند که اجازه می‌دهد آب طوفان سریع‌ خارج شود. ساده ترین راه برای تامین این امر، سیستم آبیاری قطره ای است که مزیت آن افزایش سرمایش تبخیری است. در شرایط بسیار گرم و خشک، با آبیاری دستی یا اسپری سربار مصرف کنید.

با اینکه در مورد روف گاردن ها بعلت عمق کم خاک رشد گیاهان بصورت افقی بسیار بیشتر از عمودی است اما باز هم نیاز به وجین و هرس می باشد که این جزو عملیات نگهداری روف گاردن است.

و اینکه باید حتما به تعمیرات ضروری بام سبز پرداخته شود چرا که هم زیبایی روف گاردن از دست می رود و هم می تواد به ساختمان آسیب وتارد آمورد. مثلا یکی دیگر از مسائل مورد نظر در نگهداری و تعمیرات بام سبز بازرسی غشا است. بازرسی از غشا را طبق یک برنامه روتین باید ادامه داد تا نشت یا زهکشی پشتیبان را تشخیص دهید. همچنین یک بام سبز بدون عملیات نگه داری می تواند به محلی برای رشد حشرات یا حتی لانه گزینی پرندگان تبدیل شود. و یا شاید برای کمک به بازگرداندن بام سبز یا روف گاردن به بهترین حالت، یک کود آلی گرانول رشد آهسته گیاه را تشویق می کند.

تیم حرفه ای و متخصص لست متد عملیات نگهداری و تعمیرات روف گاردن شما را به بهترین شیوه و قیمت مناسب به انجام می رساند. پس اگر گیاهان بام سبز شما پژمرده و بیمار هستند یا زهکشی دچار مشکل شده و نفوذ نم و رطوبت دیده می شود با ما تماس بگیرید.


لست متد ارائه دهنده برترین راه حل های امنیتی و تجهیزات فروشگاهی